yoursite
14 مرداد 1401 - 16:37

تجمع بزرگ یوم الحسین (ع) عصر عاشورا در اصفهان برگزار می‌شود

اصفهان - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: تجمع بزرگ مردمی "یوم الحسین (ع)" همزمان با عصر روز عاشورا در میدان امام حسین(ع) اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی فوقی روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلای بزرگ اصفهان، با اشاره به اهمیت توجه به مناسبت‌های مهم محرم و صفر، افزود: برگزاری تجمع عاشورایی از نکات مورد تاکید بزرگان و علمای این شهر است که به مناسبت یوم الحسین (ع) در میدان امام حسین (ع) اصفهان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همگرایی و هماهنگی لازم بین شهرداری، سپاه، استانداری و شورای هیات های مذهبی و نیروهای انتظامی و امنیتی برای برگزاری این رویداد بعمل آمده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: این مراسم از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با سخنرانی حجت الاسلام دانشمند استاد حوزه و مدیحه سرایی مداحان نام آشنای اصفهان برگزار می‌شود و به صورت زنده از شبکه‌های مختلف پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه نداشتن همگرایی یکی از موانع برپایی چنین رویدادهایی در اصفهان بوده است، تصریح کرد: در صورتیکه بدنبال نقش آفرینی همه مردم و هیات های مذهبی باشیم بسیار اثر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام فوقی با بیان اینکه تکریم و تعظیم شعائر حسینی از اهممیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: محرم و صفر یک شور ویژه ای را در بین مردم کشور و فصل جدید را در احیای فضیلت های اخلاق و توجه به خوبی ها برای مردم ایجاد می کند.

وی ادامه داد: مردم در هیات های مذهبی پس از انقلاب اسلامی در همه صحنه ها حضور چشمگیری داشتند و حضور مردم در دفاع مقدس و هیات های مذهبی در تجهیز و ارائه خدمات و جمع آوری کمک های مردمی به جبهه ها یکی از افتخارات هیات های مذهبی محسوب می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه روحانیت، مداحان و مردم سه رکن جدی، تعیین کننده و تاثیرگذار در هیات هستند، گفت: امروز شاهد بروز و ظهور هیات هایی در تراز انقلاب اسلامی هستیم که نسبت به مسائل اجتماعی و مردمی دغدغه مند و حساس هستند.

وی ادامه داد: شورای هیات های مذهبی استان نقش محوری در برگزاری و تکریم و تعظیم شعائر مذهبی دارد بطوریکه در عید غدیر امسال فعالیت جدیدی را رقم زدند و با تقسیم برنامه در جای جای اصفهان این برنامه های پر شور برگزار شد.

حجت الاسلام فوقی گفت: برگزاری دوره های آموزشی متعدد در راستای توانمند سازی طلاب و مبلغان در آستانه ماه محرم تحقق پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی ایستگاه های صلواتی بعنوان پیشانی فعالیت هیات های مذهبی در شهرها انجام شد، اظهار داشت: دوره های آموزشی در زمینه بهداشت، ترافیک و جلوگیری از ایجاد آلودگی های صوتی برای برپا کنندگان ایستگاه های صلواتی  تدارک دیده و پس از آن مجوز به آنها ارائه شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: مردم یکی از ارکان اصلی هیات های مذهبی هستند و انقلاب اسلامی در هر جایی به حضور آنها نیاز داشته به خوبی نقش آفرینی کرده اند و نقش آفرینی مردم در دوران کرونا برای ایجاد یک فضای خوب بمنظور رعایت شیوه نامه های بهداشتی جای تقدیر دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536936