yoursite
14 مرداد 1401 - 17:25

ارائه خدمات پزشکی به دانش‌آموزان مناطق حاشیه شهر مشهد

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: طرح ویژه‌ای با عنوان "آفتاب امید" با هدف ارائه خدمات پزشکی و سلامت به دانش آموزان مدارس مناطق حاشیه شهر مشهد و اولیای آنها آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، صفدر سلطانی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به خبرنگاران گفت: این طرح با مشارکت و همکاری یک موسسه و آموزش و پرورش، سرآغازی ارزنده در مسیر توسعه سلامت در مناطق حاشیه و کم برخوردار مشهد محسوب می‌شود.

وی با اشاره به برخی از دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مناطق حاشیه شهر مشهد افزود: نیت خیرخواهانه پزشکان متخصص و عشق معلمانه همکاران مجری این طرح قابل ستایش است و به برکت شروع آن در ایام معنوی متعلق به سرور و سالار شهیدان، اجر معنوی این حرکت انسان دوستان محفوظ خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: باور داریم که گسترش همکاری ها و مشارکت هایی از این نوع با موسسات مردم نهاد، گامی موثر در ارتقای سطح فرهنگ سلامت در این مناطق است.

سلطانی افزود: با اجرای این طرح بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان و خانواده های ساکن در مناطق کمتر توسعه یافته شهر مشهد از خدمات پزشکی و سلامت به صورت رایگان بهره خواهند برد.

وی ادامه داد: خدمات پزشکی و سلامت در حوزه‌های مختلف از جمله دندانپزشکی، قلب و عروق، اطفال، خدمات پرستاری، داروخانه و سونوگرافی با حضور حدود ۲۰۰ نفر از پزشکان متخصص، فوق تخصص، ارتوپد، جراح و نیز فعالان اجتماعی کشور در مدارس مناطق حاشیه شهر مشهد انجام می‌شود و تا نوزدهم مردادماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 537096