yoursite
05 خرداد 1402 - 23:34

چکیده‌ای از رونمایی ماهنامه سوره و تجلیل از خانواده شهید عجمیان

کرج- در این کلیپ چکیده‌ای از رونمایی و انتشار اولین شماره ماهنامه سوره حوزه هنری و تجلیل از خانواده شهید امنیت سید روح الله عجمیان را می‌بینید.

به گزارش خبرنگار مهر، ماهنامه سوره با روایاتی از مدافع امنیت شهید «روح الله عجمیان» در البرز رونمایی شد ماهنامه سوره یکی از مهمترین مجلات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است که در دهه ۶۰ توسط سید شهیدان «سید مرتضی آوینی» پایه گذاری شد.

روند نشر این ماهنامه تا زمان شهادت این شهید ادامه داشت و پس از شهادت سید مرتضی آوینی با فراز و فرودهایی سال‌ها به کار خود ادامه داد. از دهه ۹۰ کار این نشریه متوقف شد و اکنون با تحریریه‌ای جدید آغاز به کار کرده که در نخستین شماره آن روایاتی از خانواده شهید سید روح الله عجمیان به ویژه از خواهرش که نقش ویژه‌ای در تربیت و پرورش این شهید داشته به چاپ رسیده است. «پروانه عجمیان»، خواهر شهید در آئین رونمایی از این نشریه که بر سر مزار برادر شهیدش انجام شد، گفت: روح الله همانطور که حاج قاسم گفته بود شهیدانه زندگی کرد و شهیدانه رفت و شهید شدنش از نحوه کردار و اعمالش نشأت گرفته بود. وی افزود: روح الله در گمنامی زندگی کرد و مظلومانه به شهادت رسید و این گونه بود که روح الله به اوج قله عظمت رسید، روح الله به همه محبت می‌کرد و دستگیر همگان بود و با همه مهربان بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239732